Lustro to nie tylko zwieciadło w którym widzimy swoją postać to również narzędzie do swiadomej aranżacji wnetrza. Lustro zwielokrotnia odbicie ścian, przedmiotów, kwiatów itd. W jego idealnie gładkiej powierzchni odbija się swiatło rozświetlając wnętrze każdego domu. W perfekcyjnym szlifie krawędzi widoczne sa refleksy świetlene w różnych barwach.
– lustra w grubościach 2 do 6 mm wykonane na tradycyjnym szkle float oraz lustra na szkle OPTIWHITE, lustra na szkle barwionym w masie brąz i grafit.
– odporne na wilgoć panującą w łazienkach.
– zabezpieczenie odbijającej warstwy srebra przed korozją specjalnym lakierami.
– cyfrową obróbkę szkła- gwarancja idealnej jakości szlifowanych i fazowanych krawędzi.
Lustra możemy naklejać bezpośrednio na ścianę stosujac klej i taśmy lub kleić w pozostawionej węce pomiędzy płytkami naściennymi. Wklejając lustro we wnękę pozostawiamy przerwę dylatacyjną szerokości od 2-3 mm w zależności od jakości wnęki tzn zachowania pionów, poziomów i równych przekątnych. Szczelina ta jest potrzebna ze względu na izolację lustra od krawędzi ściany ( możliwość pęknięcia lustra), pracy ścian i budynków ( szczególnie przy nowych blokach i domach) a także ze względu na to, że klej do luster stygnie( wysycha) poprzez pobieranie wilgoci z powietrza. Spoinowanie możliwe jest po 72 godzinach od wklejenia lustra. Lustra we wnękach powinno się spoinować fugą ( najlepiej silikonową ) lub silikonem. Uszczelnienie szczeliny jest wskazane, ponieważ zabezpiecza tylną warstwę lustra przed ingerencją pary wodnej a tym samym zmniejsza ryzyko korozji.
Lustra możemy również montować na wieszakach płaskich ( 5 mm dystans od ściany) lub dystansowych ( do 35 mm).
W lustrach można wiercić otwory pod montaż kinkietów, wykonywać wycięcia np. pod umywalki i inne elementy sprzętu łazienkowego.
Aby zwiekszyć bezpieczeństwo, lustra możemy podkleić specjalną folią.